چکیده مقالات گروه
امنیت روانی کودک

کودکان ما نیاز دارند بدانند که ما همیشه پشت سرشان ایستاده ایم و حمایت و توجه ما به خاطر تلاششان است و ارتباطی به موفقیت یا شکست آنان ندارد. ما اولین حامیان و نگهبانان امنیت و اعتماد کودکان هستیم. آنها باید بدانند که ما بدون هیچ قید و شرطی در کنارشان هستیم و همین احساس امنیت و اعتماد است که به کودکان جرأت جستجو و کشف دنیای بیرون را می دهد.

خواندن کامل مقاله...
با تک فرزند خود چگونه رفتار کنیم؟

سلامت نیوز :بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان به شمار می‌رود. بازی مهم‌ترین و اساسی‌ترین فعالیت کودک به شمار می‌رود که در عین سرگرم کردن کودک کارکردهای مهم دیگری را داراست

خواندن کامل مقاله...
نام آهنگ : زنبور

مدت زمان : 02:10 / حجم فایل : 255KB

خواندن کامل مقاله...
خشونت در کودکان

زندگی در جوی از خشونت، باعث می شود که بچه ها احساس بی پناهی و آسیب پذیری کنند. واکنش کودکان نسبت به این احساس متفاوت است:

خواندن کامل مقاله...
خودبيمارپنداری

خود بيمارپنداری به معنای دل مشغولی توأم با ترس درباره ابتلا به يک بيماری يا فکر ابتلا به يک بيماری بر اساس اشتباه در تفسير بعضی از نشانه‌های بدنی است.

خواندن کامل مقاله...
به من دست نزن

گروه سنی: 3 تا 7 سال / موضوع: كودكان و مراقبت از خود

خواندن کامل مقاله...
ناتوانی در یادگیری

تقریباً از هر 7 نفر، یک نفر احتمالاً با یکی از انواع ناتوانی یادگیری روبه رو است. ناتوانی یادگیری واقعی، ( بدین معنی که ناشی از علل دیگر نباشد) ناشی از ساختار یا کنش مغزی است که می تواند ارثی بوده و يا در اثر وجود مواد سمی در محیط اولیه فرد به بروز اين مساله منجر شود.

خواندن کامل مقاله...
لجبازی کودکان

کودکان از یک و نیم سالگی نشانه هایی از لجبازی را نشان می دهند. البته مقاومت کردن در برابر خواسته های والدین از 6 ماهگی در زمان تغذیه کودک به صورت بیرون ریختن غذا و یا تف کردن دیده می شود. اما به طور مشخص لجبازی از 1/5 سالگی در رفتار کودک قابل مشاهده است و در 3 سالگی به اوج خود می رسد و تا حدود 6 و 7 سالگی ادامه می یابد.

خواندن کامل مقاله...
کودکان طلاق

اکثر مردم بر این موضوع اذعان دارند که طلاق تأثیرات منفی برکودکان دارد و بسیاری از جوامع و فرهنگ ها نسبت به طلاق دید خوبی ندارند. ولی آیا به راستی طلاق امری ناپسند است؟ بسیاری از روان شناسان برخلاف عامة مردم معتقدند که اگر بعد از طلاق شرایط روانی بهتری برای افراد خانواده به خصوص کودکان فراهم می شود طلاق مي تواند مثبت نيز باشد. باید به این نکته توجه کنیم خود طلاق بر کودک و خانواده تأثیر منفی نمی گذارد بلکه جریانات قبل از طلاق که معمولاً با جنگ و جدل های والدین، بی اعتنایی، سردی و پرخاشگری والدین و دیگر بستگان نزدیک و جریانات بعد از طلاق که با دوری یکی از والدین، خراب شدن وضعیت مادی و قطع یا نامنظم بودن دیدار والدی که از فرزندان جدا شده است، همراه هستند بر کودک تأثیر منفی می-گذارند.

خواندن کامل مقاله...
کودکان و پدران

«باید دو شیفت کار کنم، هزینه بالاست» «شغل آزاد دارم تا ساعت 9سرکار هستم» «جمعه ها هم سرکار هستم» «پدرش وقتی می آید آنقدر خسته است که شام می خورد و می خوابد» متأسفانه ارتباط پدرها و فرزندانشان از لحاظ کمی و کیفی هر روز کمتر می شود و بیشترين صدمه را کودکان مخصوصاً پسرها می بینند.

خواندن کامل مقاله...
12
 
سوال از مشاور
نام و نام خانوادگی شما:  
نشانی الکترونیک:   
متن خود را وارد کنید:
 
آمار و ارقام
مقالات: 183
کاربران: 544
کل بازدیدها:311017

به جدید ترین عضو سایت pendar.p خوش آمد میگوییم.