نقاشی بدون قلم مو

 

نقاشی با مهر سیب زمینی

 

یکی از وسایل بسیار ساده برای نقاشی بدون قلم مو برای بچه ها  سیب زمینی است. یک حلقه از سیب زمینی به ابعاد دلخواه و ضخامت ۱ تا ۲ سانتیمتر ببرید. توجه داشته باشید که سطح مهر باید کاملا تخت باشد و برجستگی و فرورفتگی نداشته باشد.

 

حال دور سیب زمینی را به شکل دلخواه مثل دایره ، مثلث ، قلب ، ستاره و … با دقت ببرید و وسط آن یک خلال دندان به عنوان دسته بگذارید. حال این مهر را به کودک بدهید و به سطح مهر سیب زمینی، رنگ بمالید و آن را روی کاغذ فشار دهید تا نقش ان روی کاغذ بیفتد.

مشابه همین کار را می توان با استفاده از میوه هایی مثل سیب و قارچ نیز انجام داد.

 

***

 

 

 

نقاشی با برگ درخت

یک ایده جالب دیگر در نقاشی بدون قلم مو، استفاده از برگ درختان برای نقاشی است. برگهایی که رگبرگ های برجسته دارند برای این نوع از نقاشی مناسبترند. پشت برگها را به رنگ آغشته نموده و سپس آن را روی کاغذ قرار داده و به آرامی فشار دهید. نقش برگ روی کاغذ چاپ می شود.

مقدار رنگی که روی برگ باید گذاشته شود و غلظت آن تجربی است و با کمی تلاش به دست می آید. نوع رنگ مناسب برای این کار رنگ گواش و یا آبرنگ است.

***

نقاشی با گوش پاک کن

برای بچه های کوچک نقاشی با قلم مو به دلیل انعطاف پذیری و نرم بودن آن وخم شدن حین کار، دشوار است.  لیکن گوش پاک کن از آنجا که نوک سفت تری دارد، کودک توانایی کنترل بهتری روی آن دارد.

نوک گوش پاک کن را به رنگ دلخواه خود آغشته کنید و به کودک اجازه دهید با کمک گوش پاک کن خطوط و نقش های مورد نظر خود را ترسیم کند.

امیدواریم با استفاده از ابزار های مختلف برای نقاشی استعداد هنری فرزندتان را پرورش داده و به رشد خلاقیت او کمک کرده باشید.

هیچ اجبار و الزامی برای استفاده از قلم مو در نقاشی وجود ندارد و بسیاری از هنرمندان از ابزارهایی به غیر از قلم مو برای آثار هنری خود استفاده کرده اند. استفاده از ابزار های متنوع با عث ایجاد انگیزه در کودکان و ایجاد علاقه در آنان برای نقاشی می شود. همچنین به پرورش خلاقیت هنری در بچه ها کمک می کند و باعث می شود ذهن آنها در نقاشی کردن محدود به ابزار خاصی نباشد. بچه ها از این نوع نقاشی کردن لذت زیادی می برند و به نوعی آن را بازی با رنگها تلقی می کنند. در این بخش روش نقاشی بدون قلم مو و با استفاده از برگ درخت ، گوش پاک کن ، اسباب بازی ، سیب زمینی ، پر پرندگان و…. توضیح داده می شود. برای این نوع نقاشی از رنگهایی مثل گواش و آبرنگ استفاده می شود.

***

نقاشی کودکان با کف دست و پا

در این قسمت ۶ نوع از نقاشی هایی که می توانند با استفاده از دست کودکان کشیده شوند، آمده است. از این نوع نقاشی معمولا از سن ۲ تا ۷ سالگی استفاده می شود و بچه ها علاقه خاصی به آن دارند.

این نوع نقاشی برای کودکان فوق العاده جذاب و شیرین می باشد فقط توجه نمایید که از رنگهای مناسب که به راحتی شسته شوند و مناسب سن کودکان باشند استفاده نمایید.

برای این نوع نقاشی به باز یا بسته بودن انگشتان و محلی از صفحه کاغذ که در هر مرحله دست کودک را برآن فشار می دهید، دقت نمایید.برای این نقاشی کف دست کودک را به رنگ گواش سبز و انگشتانش را به رنگ گواش قهوه ای آغشته نمایید و مطابق شکل دستش را روی کاغذ فشار دهید. چند بار این کار را تکرار نمایید تا کرم شب تاب شکل بالا درست شود.

 

 

لیست نظرات

نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 
 
1 توسط: ستاره تاریخ: 1391/09/16
با سلام من براي بار وارد سايت شدم و ميخوام عضو بشم لطفا كمكم كنيد خيلي دنبال همچين جايي بودم و خوشحالم كه پيدا كردم ممنون
 
سوال از مشاور
نام و نام خانوادگی شما:  
نشانی الکترونیک:   
متن خود را وارد کنید:
 
آمار و ارقام
مقالات: 183
کاربران: 544
کل بازدیدها:311030

به جدید ترین عضو سایت pendar.p خوش آمد میگوییم.