گردش و مسافرت

 ويژه كودكان بالاي يك سال

بچه های کوچک و کودکان نوپا را بايد مرتباً بیرون برد تا خسته و کسل نشوند، تجربه کسب کنند، افراد مختلف را ببینند و وقتی به راه افتادند، ورزش و تمرین کنند. اگر در حین گردش درباره آن چه می بینند صحبت کنید، فرصتی برای زبان آموزی نیز پیدا می کنند. در مسافرت های طولانی حرکت وسایل نقلیه برای بچه های کوچک معمولاً به لالایی می ماند و بهتر است برنامه سفر با کودکان نوپا را طوری تنظیم کنید که همزمان با وقت خواب باشد.

1- گردش های اطراف خانه: این گردش ها برای کودک تازه و جالب است و چون دامنه توجه او کوتاه است از صحنه هایی که دائماً تغییر می کنند لذت می برد.

2- محل هایی برای گردش: جایی که بتوانید قطار، کشتی یا هواپیما ببینید، یک سواری کوتاه با قطار، اتوبوس، یا ماشین (یا هر نوع وسیله نقلیه ای که معمولاً از آن استفاده نمی کنید) بیرون ایستگاه آتش نشانی یا کلانتری، تماشای ساختمان سازی یا جاده سازی، ماشین شویی، پارک مزرعه ای، باغ وحش، دریاچه مصنوعی، کتابخانه، استخر شنا، مغازه حیوانات اهلی.

3- معاشرتی کردن کودکان: اکثر کودکان عاشق معاشرت هستند و از توجهی که به آن ها می شود لذت می برند. آن ها تا حدود سه سالگی، از مفهوم مشارکت و نوبت، درکی ندارند و به همین علت نمی توانند با کودکان دیگر بازی کنند، اما وقتی کسی حضور داشته باشد که بتواند صلح و صفا را برقرار کند، از بازی کردن در کنار یکدیگر لذت می برند. با رفتن به ملاقات دوستانی که بچه کوچک دارند، فرصت های ارزشمندی برای کودکتان فراهم می کنید تا با کودکان دیگر برخورد داشته باشد و مهارت های اجتماعی اش را افزایش دهد.

زهرا فدايي/ مشاور مركز پايش رشد و تحول آفتاب

 

لیست نظرات

نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 
تاکنون نظری برای این مقاله ثبت نشده است
 
سوال از مشاور
نام و نام خانوادگی شما:  
نشانی الکترونیک:   
متن خود را وارد کنید:
 
آمار و ارقام
مقالات: 183
کاربران: 532
کل بازدیدها:293493

به جدید ترین عضو سایت سمیه عزیزی خوش آمد میگوییم.