سرگرم كردن و آموزش دادن به كودكان پيش دبستاني

 

موضوع: مهارتهاي والدين

نويسنده: رابرت گي و سوزان مرديت

مترجم: ماندانا فرهاديان و ليلا زماني

 

امروزه زندگي خانوادگي از حالت گسترده خارج شده است و والدين كمتر مي توانند از تجربة پدربزرگها و مادربزرگها در رشد و تربيت فرزندانشان بهره مند شوند. همچنين ثابت شده است كه كودكان از همان بدو تولد آمادة پذيرش آموش هستند و از قدرت تربيت و يادگيري آنها در سنين پيش از مدرسه نيز بايد بهره جست.

در اين كتاب با در نظر گرفتن نيازها و توانايي هاي سني كودكان ايده هايي براي آموزش و سرگرمي كودكان پيش دبستاني ارائه شده كه با وسيله هاي كم هزينه اي كه در دسترس تمامي خانواده ها قرار دارند قابل اجرا هستند و به همين علت راهنماي خوبي براي والدين، مربيان مهد كودكها و پرستاران كودك است.

اين كتاب در دو بخش تنظيم شده بخش اول تولد تا دو و نيم سال و بخش دوم دو و نيم تا پنج سال را پوشش مي دهد. برخي از موضوعات مطرح شده عبارتند از: محركهاي بينايي، محركهايي براي احساس كردن و گرفتن، كتابها و تصاوير و داستانها، بازي هاي پرتحرك، بريدن و چسباندن، پوشيدن لباس ديگري و تظاهر كردن، مهماني ها، بعد از ظهرهاي باراني و ساير موارد دشوار و... اشاره كرد. تصاوير رنگي و متنوع اين كتاب الگوهاي مناسب و قابل لمسي براي عملي كردن پيشنهادها و فعاليتهاي طرح شده در اختيار والدين قرار مي دهد.

 

لیست نظرات

نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 
تاکنون نظری برای این مقاله ثبت نشده است
 
سوال از مشاور
نام و نام خانوادگی شما:  
نشانی الکترونیک:   
متن خود را وارد کنید:
 
آمار و ارقام
مقالات: 183
کاربران: 532
کل بازدیدها:293494

به جدید ترین عضو سایت سمیه عزیزی خوش آمد میگوییم.